-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

еу

Шефовите на држави и влади не се договорија за новите лидери на ЕУ

Лидерите на Европската унија не постигнаа согласност кој ќе ги добие главните функции во Унијата. На самитот во Брисел било решено за ова прашање...

Latest news

- Advertisement -spot_img