Home » „Tаен код“ со кој може да се поправи статусот на батеријата (ВИДЕО)

„Tаен код“ со кој може да се поправи статусот на батеријата (ВИДЕО)

by Журнал
Долготрајната употреба на кој било уред може да ја деградира неговата батерија.

„Магичниот“ код што го опишува Prince Tech е како што следува: *#9900#.

Овој код мора да биде избран во апликацијата каде што треба да внесете телефонски број. По изборот, ќе бидете префрлени во напредно мени, познато како SysDump.

 

Во менито, треба да го изберете табот Batterystats Reset. Ако кликнете на тој таб, на дното на екранот ќе се појави прозорец кој вели: Враќање на статусот на батеријата завршено.

@princetechofficial

Samsung Tips and Tricks – Battery Tips 🔋 #samsung #samsungtips #android #androidtips #batterytips #tech #techtips #techtok

♬ original sound – Prince Tech Official

Она што го прави копчето Batterystats Reset е рекалибрирање на вашата батерија на Android. Ова е неопходно за одржување на батеријата на телефонот во добра состојба и треба да се повторува на секои неколку месеци, пренесува The Sun.

Долготрајната употреба на кој било уред може да предизвика деградација на неговата батерија, што доведува до намален капацитет во споредба кога бил нов.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More