Home » Тачи: Нема да гласам за смена на министрите, Села е обичен криминалец и измамник

Тачи: Нема да гласам за смена на министрите, Села е обичен криминалец и измамник

by Журнал

Лидерот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи нема да ја поддржи смената на двајца министри во Владата од редовите на Алијанса за Албанците. Тој денеска при доаѓањето во македонското Собрание на седницата посветена на разрешувањето на министерот за здравство Фатмир Меџите и на министерот за информатичко општество Азир Алиу, рече дека нема да гласа.

-Дојдов, но нема да гласам, рече тој.

Во веста што ја пренесеува порталот „Фокус“ Тачи жестоко го нападна претседателот на Централното собрание на АА Зијадин Села.

-Зијадин Села не заслужува повеќе да постои на политичката сцена. Села повеќе не заслужува да постои на политичката сцена. Тој е обичен криминалец и измамник, рече Тачи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More