22.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Таа посвои четири деца во една африканска земја и сега ги изненади со семејно патување за празниците!

Најчитани вести

Божиќните празници оваа година кралица на попот одлучи да ги помине со своите деца, кои ги посвои во африканската земја Малави во нивната матична земја. Таа на Инстаграм се пофали дека патувала во нивната матична земја со децата, а објавила и видео.

„Топлото срце на Африка“, напиша Мадона во описот на видеото.

Мадона успеа да патува во Малави и покрај фактот што земјата ги затвори своите граници поради пандемијата на корона вирус, но на американските граѓани им е дозволено да влегуваат и да ја напуштаат земјата.

Освен посвоени деца, Мадона има и две биолошки деца. Таа ја доби 24-годишната Лурдс од врската со поранешниот личен тренер Карлос Леон, а 20-годишната Рока ја доби со поранешниот сопруг Гај Ричи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com