10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Таа беше најубавата девојка на светот, а денес има 19 години и многумина воздивнуваат по неа!

Најчитани вести

Кога се појави во Вог во златен фустан, со роза на усните и со високи потпетици, ја доби прекарот најубавата девојка на светот.

На само четири години, Тилен Блондо стана популарна кога се појави во модната кампања на Џан Пол Готје. И кога се појави во Вог во златен фустан, со роза на усните и со високи потпетици, ја доби прекарот најубавата девојка на светот. Од година во година нејзината убавина станува се поизразена, па денес многу мажи воздивнуваат за неа.

Нејзините родители, водителката Вероника Лубри и фудбалерот Патрик Блондо не видоа ништо лошо во тоа, но наидоа на осуда за искористување на нивната ќерка. Тилен веќе ја споредуваа со Бригита Бардо, а Лаетиција Каста се претпоставуваше дека ќе стане светски позната манекенка како Кејт Мос.

Тилен денес има 19 години и стана успешна, не баш како Кејт Мос, но остана во светот на моделот и носи ревии на многу познати брендови. Таа неодамна стана амбасадор на брендот за козметика Лореал и има 3,8 милиони следбеници на Инстаграм.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести