7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Tри момчиња ограбиле скопјанец во Аеродром

Најчитани вести

На бул.„Јане Сандански“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода О.Б. (23) од Палиград – Зелениково и двајца малолетници, поради тоа што претходно, на ул.„Симеон Кавракиров“, општина Аеродром физички го нападнале С.С. и му одзеле златен накит.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести