Home » СВР Тетово: Одложена посетата на делегацијата на Саудиска Арабија, нема да има сообраќаен режим

СВР Тетово: Одложена посетата на делегацијата на Саудиска Арабија, нема да има сообраќаен режим

by Журнал

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува граѓаните дека најавениот посебен сообраќаен режим за утре (11 јануари) во Тетово нема да се спроведе од 5 часот и 30 минути до 12 часот, како што првично беше планирано. Причина е одложената посетата на високата делегација од Собранието на Кралството Саудиска Арабија.

-Тоа значи дека утре сообраќајот во Тетово ќе се одвива нормално и без никакви ограничувања на претходното споменатите улици, а истото се однесува и за паркирањето на возилата, информираат од СВР Тетово.

Секторот за внатрешни работи Тетово со апел до возачите целосно да ги почитуваат сообраќајните знаци, правила и прописи и посебно оние кои се однесуваат на паркирањето на возилата, а пред се да избегнуваат паркирање во таканаречени „двојни редови“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More