Home » Свечена инаугурација на Путин

Свечена инаугурација на Путин

by Журнал.мк

Во Москва владее празнична атмосфера бидејќи се одржува инаугурацијата на претседателот Владимир Путин, кој беше избран во март. Ова е петта ваква церемонија, воспоставена во времето на првиот претседател на Русија, Борис Елцин.

За свечената церемонија, која ќе ја пренесуваат светските телевизии, како и каналите и подкастите на глобалните мрежи, постои голем интерес и во самата Москва, но и во светот.

Се разбира, присуството на ваков настан е прашање на престиж во самиот главен град на Русија.

Одредени изјави на западните функционери, кои се тркаат да присуствуваат на целиот настан поради Специјалната операција во Украина, не сакаат таа премногу да се манифестира во нивните сопствени медиуми, кои повеќе од две години ги „трујат“ антируските ставови. од почетокот на операцијата на руската армија во Украина.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More