-4 C
Skopje
Sunday, January 17, 2021

Судири во Хонгконг, полицијата употреби солзавец

Најчитани вести

Полицијата во Хонгконг употреби солзавец за да ги растера демонстрантите од кои некои протестираа во повеќе трговски центри, додека други организираа протести на улиците на популарните туристички зони.

На Бадник, некои демонстранти носеа капи на Дедо Мраз, а на полноќ кратко ги прекинаа своите акции за да им посакаат на сите, вклучително и на полицајците, среќен Божиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести