23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Студено и облачно, со силен ветер

Најчитани вести

Времето денеска променливо облачно и студено, во во текот на денот обланоста ќе се намалува и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен а наместа повремено силен северен ветер со брзина и над 60 км/час. Максималната температура ќе биде во интервал од -2 до 6 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне обланоста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 2 степенa.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com