9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Студ ќе ја окова Македонија: Какво ќе биде времето на почетокот на 2020-та?

Најчитани вести

Од утре следува период на стабилно и посончево време со умерен северен ветер и ниски утрински температури.

Прогноза за 31.12.2019
Минимална температура: -10°C до -3°C
Максимална температура: 0°С до 8°C
Сончево со мала облачност, по одделни котлини со слаба утринска магла. Во ноќните часови облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Прогноза за 01.12.2019
Минимална температура: -7°C до 0°C
Максимална температура: 1°C до 8°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 02.01.2020
Минимална температура: -8°C до 0°C
Максимална температура: 1°C до 7°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести