Home » Струга ги дозна потенцијалните ривали во квалификациите за ЛШ

Струга ги дозна потенцијалните ривали во квалификациите за ЛШ

by Lina Muslija

Комплетирањето на сезоната во европските лиги и официјално го затвори кругот на потенцијални противници на Струга Трим Љум во квалификациите за Лигата на шампионите.

Иако веќе горе-долу беа познати сите имиња, имаше две промени. Ференцварош и Карабах наместо во првото, ќе тргне во второто квалификациско коло, а меѓу потенцијалните ривали на стружани влета босански Борац Бања Лука.

  • Потенцијалните противници на Струга во квалификациите:

Најнеповолни ривали веројатно би биле поранешниот европски првак Стеауа, бугарски Лудогорец, Слован Братислава… Најповолни противници се екипите од Гибралтар, Велс, Молдавија и Косово.

Ждрепката за првото квалификациско коло ќе се одржи на 18 јуни. Двомечот, пак, се игра на 9-10 и 16-17 јули.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More