Home » Страшно! За два дена исчезнаа три момчиња во Хрватска – сите родени 2009 година

Страшно! За два дена исчезнаа три момчиња во Хрватска – сите родени 2009 година

by Журнал

За само два дена во Хрватска исчезнаа три момчиња на иста возраст. Двајца исчезнаа во главниот град Загреб, додека третото дете исчезнало во Риека.

Според податоците во националниот регистар на исчезнати лица, четиринаесетгодишниот Иван Шнајдер исчезнал во саботата на 7 јануари во Загреб. Тој е висок 162 сантиметри, кафена коса и сини очи, а во моментот на исчезнувањето носел спортски панталони и бела маица.

Ден подоцна, исто така во Загреб, исчезна Патрик Гек, кој исто така има 14 години. Тој е висок 175 сантиметри, кафена коса и кафени очи, а во моментот на исчезнувањето носел црни панталони и портокалов дуксер со качулка. Имаше и црна јакна и патики на нозете.

Истиот ден во Риека исчезнал и Лукас Кираљ Јеремиќ. Како и двете момчиња кои исчезнаа во Загреб, Лукас е роден во 2009 година.

„Доколку имате информации за овие лица, известете ја најблиската полициска станица или јавете се на 192. Информациите можете да ги доставите и на е-маил адресата: nestali@nestali.hr“, пишуваат од полицијата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More