Home » Страшна несреќа на концерт на Роби Вилијамс: Жена од публиката е во кома

Страшна несреќа на концерт на Роби Вилијамс: Жена од публиката е во кома

by Lina Muslija

70-годишна жена паднала на концерт на Роби Вилијамс и моментално е во кома.

Таа моментално се бори за живот откако паднала преку шест реда седишта за време на концерт.

По падот жената во критична состојба била префрлена во болницата „Сент Винсент“ бидејќи при падот се здобила со повреди на главата и лицето.

– Синоќа бевме на стадионот Алијанц. Бевме повикани поради 70-годишна жена која падна, а која имаше сериозни повреди на главата и лицето. Ја однесовме во болница во критична состојба – изјавил портпаролот.

Според извештаите, таа сакала да се искачи малку повисоко за да има подобар поглед, а потоа се лизнала, пренесува DailyMail.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More