Home » Стоперот на Вардар, Алаведра ја завршува кариерата поради депресија

Стоперот на Вардар, Алаведра ја завршува кариерата поради депресија

by Lina Muslija

Покрај сите проблеми со кои се соочува околу средувањето на финансиската состојба во клубот, ФК Вардар со проблеми и во спортскиот дел.

За продолжението на шампионатот тимот нема да може да смета на летното засилување, репрезентативецот на Андора, Алберт Алаведра кој поради семејни проблеми е во депресија и одлучил да ја прекине кариерата.

„Стоперот Алаверда има некоја скриена депресија поради семејни проблеми. Се обидувавме долго да се обидеме да го вратиме, но очигледно е дека сето тоа е неможно, па тој одлучи да ја заврши кариерата. Сето тоа ни носи дополнителни проблеми околу креирањето на тимот, но ние не смее да се жалиме, мора да се бориме до крај и во спортскиот дел исто како што раководството се бори за средување на финансиската ситуација“ – вели шефот на стручниот штаб, Александар Васоски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More