22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Среда 1 јануари, неработен ден за сите граѓани

Најчитани вести

Согласно Законот за празниците, 1 јануари 2020 година (среда), Нова Година, е неработен ден за сите граѓани, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на сите граѓани им ја честитаат Новата Година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com