0 C
Skopje
Wednesday, January 27, 2021

Среда 1 јануари, неработен ден за сите граѓани

Најчитани вести

Согласно Законот за празниците, 1 јануари 2020 година (среда), Нова Година, е неработен ден за сите граѓани, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на сите граѓани им ја честитаат Новата Година.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести