Home » Србинка со колата влета во река, загина нејзината 3-годишна ќерка

Србинка со колата влета во река, загина нејзината 3-годишна ќерка

by Журнал

Србинката Драгана А.С.(32) утрово во селото Милнетија, кај градот Брус во 10 часот и 20 минути се превртела со својот автомобил, дознава Телеграф.

Нејзината ќерка (3) загинала во сообраќајката..

Инаку, Драгана е вработена во предучилишна установа како воспитувачка.

Според неофицијални информации, таа со својот автомобил влетала во локалната река.

Жената е префрлена во болницата во Крушевац во многу тешка состојба.

Се истражуваат околностите под кои се случила трагедијата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More