Home » Србија е најголем сојузник на Македонија, најпозитивно мислење од странските политичари има Ердоган

Србија е најголем сојузник на Македонија, најпозитивно мислење од странските политичари има Ердоган

by Журнал.мк

За најголем сојузник на Македонија нашите граѓани ја сметаат Србија, а на второ место се Соединетите Американски Држави, покажува анкетата на ИРИ.

Најголемо позитивно мислење во Македонија има за Србија, а потоа следуваат Турција, Германија, Хрватска.

Во врска со странските политичари, меѓу испитаниците омилен бил турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, на второ место е рускиот претседател Владимир Путин, а по него се Бајден и Џипинг.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More