Home » СПАСОВСКИ САМИОТ СЕ ОТКАЖАЛ ОД МВР Му понудив на Ковачевски друг човек да дојде на моето место

СПАСОВСКИ САМИОТ СЕ ОТКАЖАЛ ОД МВР Му понудив на Ковачевски друг човек да дојде на моето место

by Журнал.мк

Еден од ретките министри кои останаа во новата Влада на Димитар Ковачевски од редовите на СДСМ, Оливер спасовски, изјави дека на новиот премиер му понудил друг човек да дојде на неговата позиција во Министерството за внатрешни работи.

– Со Димитар Ковачевски имавме неколку средби на кои разговаравме на оваа тема. Јас понудив да биде најден друг човек што ќе раководи со МВР – рече Спасовски на ТВ 24.

Тој додаде дека Агенцијата за национална безбедност е реформирана за време на неговиот мандат и дека повеќе нема прислушкувања на граѓани.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More