Home » Спасовски: Нема никакви пропусти во истрагата за двојното убиство

Спасовски: Нема никакви пропусти во истрагата за двојното убиство

by Журнал.мк

Оливер Спасовски од СДСМ во емисијата 24 анализа во врска за случајот со грабнувањето и двојното убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски рече дека сите процедури се проследени до внатрепшната контрола и нема никаков пропуст во истрагата и сите потврди на обвининенија се испочитувани.

– Таа истрага и сомневања беше отворена преку внатрешна контрола и нема никакви пропусти во однос на постапките и дека треба да дојде до промена на одредени правилници. било кој случај на криминал на територијата е ва важно да го видиме во судница со извршување на санкција. – рече Спасовски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More