31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Спасовски „го санкционираше“ заменикот Буши: Јас ќе одговорам затоа што тој е казнет !

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи доставило до јавното обвинителство кривична пријава за функционерите од ДУИ поради прославата на роденденот на Али Ахмети.

Министерот Спасовски, денеска не му дозволи на заменик министерот Назим Буши да одговори на новинарско прашање, потенцирајќи дека тој е казнет и дека сега носел маска и не може да зборува.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com