Home » Спасовски: Додека раководам со МВР нема шанса да се укине ниту едно право што е досега стекнато

Спасовски: Додека раководам со МВР нема шанса да се укине ниту едно право што е досега стекнато

by Журнал.мк

Додека јас раководам со МВР нема шанса никој да укине ниту едно право коешто е стекнато досега!

Уште една ноторна невистина која што се пласира во јавноста. Јас жалам што тоа го пласираат поединци од одредени синдикати од МВР, дека наводно ќе се укине бенефицираниот стаж за вработените полициски службеници, дека наводно ќе се укине поволноста за пензионирање да се користат десетте најповолни години и дека ќе се укинат петте отпремнини кои ќе ги земаат полициските службеници.

Упатувам порака до секој полициски службеник – додека јас раководам со МВР нема шанса никој да укине ниту едно право коешто е стекнато досега!

Ова е пораката што ја упати министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски преку неговиот фејсбук профил.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More