Home » Спасеновски: Оваа коалиција има комотно мнозинство, не очекувам никакви проблеми во формирање на влада

Спасеновски: Оваа коалиција има комотно мнозинство, не очекувам никакви проблеми во формирање на влада

by Журнал.мк

Професорот Александар Спасеновски денеска е гостин во „Дејли Клик“ на ТВ21, заедно со Исмет Рамадани. Спасеновски зборуваше за актуелните политички случувања и формирање на новата Влада.

„Седницата за новата Влада ќе се случи многу брзо, а првата причина е изборниот резултат, а тоа е што ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН имаат комотно мнозинство, 78 пратеници, што упатува дека не треба да има некоја сериозна пречка. Евентуалната промена на министерствата која беше најавена од страна на ВМРО-ДПМНЕ, може само да ја забави целата процедура“, рече Спасеновски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More