15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Состојбата на Моника е стабилна

Најчитани вести

Директорот на Клиничкиот центар во Ниш, докторот Зоран Радовановиќ, утринава изјави дека состојбата на малата Моника Каримановиќ е стабилна.

„По анализите што беа извршени во текот на ноќта, по консултации со психолог, можеме да кажеме дека состојбата на Моника е стабилна“, рекол доктор Радовановиќ за телевизијата „Прва“.

Тој додал дека се извршени сите анализи и дека најважна информација е дека на Моника ѝ се вратила насмевката. Докторот додал дека сега психолозите треба да одлучат колку време ќе остане Моника во болница.

Моника беше киднапирана пред десет дена, а беше пронајдена вчера попладне во селото Пасјача, во напуштена куќа. Полицијата сè уште трага по нејзиниот киднапер Нинослав Јовановиќ, познат како „берберот од Малчан“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com