Home » Сопругата на Зеленски стана првата сопственичка на најновиот „Бугати“ вреден 4,5 милиони евра

Сопругата на Зеленски стана првата сопственичка на најновиот „Бугати“ вреден 4,5 милиони евра

by Журнал.мк

Олена Зеленска, сопругата на претседателот на Украина, Володимир Зеленски, станала првата сопственичка на најновиот “Бугати Турбилон“, објавува „Verite Cachee France“.

Според пишувањето, за време на посетата украинскиот претседател и неговата сопруга на Франција за годишнината од слетувањето во Нормандија, за делегацијата се одржал приватен автомобилски саем, две недели пред официјалната презентација во јавноста.

Суперавтомобилот ја импресионирал Олена толку многу што таа веднаш нарачала еден примерок од 250-те планирани за производство.

Цената на автомобилот, со сите опции, е речиси 4,5 милиони евра, а новите сопственици ќе може да го добијат во 2026 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More