Home » Сопругата на Силва се извини за тензијата која ја предизвика во Челси (Фото)

Сопругата на Силва се извини за тензијата која ја предизвика во Челси (Фото)

by Журнал

Челси ја продлабочи својата криза со уште еден ужасен резултат на домашниот „Стемфорд Бриџ“, откако Вулверхемптон успеа убедливо да слави на натпервар на кој „сините“ први поведоа.

„Волците“ успеаја да се вратат и на крајот победија со убедливи 2:4, болен пораз кој предизвика дополнителни реакции и поради објавата која ја имаше сопругата на Тиаго Силва.

Беле е позната како верна навивачка на Челси и ги следи речиси сите натпревари на првиот тим, па затоа нејзината порака одекна доста звучно по последниот судиски свиреж.

Сопругата на Силва побара смена на менаџерот Маурисио Покетино и нагласи дека подобро за клубот ќе биде таа одлука да ја донесе што поскоро, нешто што очекувано дополнително ја крена тензијата во првиот тим.

Покетино мораше да одржи кризен состанок со искусниот стопер за да ја смири топката, а денеска со извинување се јави и Беле која ги повлече своите зборови на социјалните мрежи.

– Жал ми е што мојот личен испад како страстен навивач на Челsи предизвика такво влијание. Јас сум страстенa за тимот, се радувам на победи и тажна сум поради поразите. Сите го сакаме истото нешто, сакаме победнички тим, напред Челси!!, – порача Беле.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More