Home » Сообраќајна несреќа во Аеродром еден автомобил превртен

Сообраќајна несреќа во Аеродром еден автомобил превртен

by Журнал.мк

Сообраќајна несреќа се случи пред малку во населбата Аеродром на улицата Васко Карангелески.

Амбулантско комби удрило во патнички автомобил кој по ударот се превртел.

Засега нема информации за повредени лица.

Оваа улица беше неодамна реконструирана, а дел од неа е црна точка каде веќе се имаат случено неколку судари на оваа сообраќајница.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More