Home » Сончево време со умерен до засилен ветер од северен правец

Сончево време со умерен до засилен ветер од северен правец

by Журнал.мк

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне претежно сончево.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието и во источните делови.

Максималната температура ќе достигне од 1 до 9 степени.

Во Скопје сончево и ветровито со засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе достигне 6 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More