Home » Сончево време со температура до 17 степени

Сончево време со температура до 17 степени

by Журнал

Во текот на ноќта времето беше ведро. Изутринава е сончево, на повисоките места дува слаб ветер од северен правец.

Времето денес ќе биде сончево со мала локална облачност и претежно тивко. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени, јавуваат од УХМР.

Во Скопје сончево и тивко. Максималната температура ќе достигне 15 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More