Home » Со стар пасош до Австрија само со автомобил

Со стар пасош до Австрија само со автомобил

by Журнал.мк

Нашите граѓани кои имаат лични карти можат да влезат во Србија (со автомобил) и да продолжат кон Хрватска каде ќе влезат со стар пасош, објаснуваат за Телма од МВР.

Истото важи и за Австрија. Но не може со авион да отпатуваат Скопје – Загреб или Скопје – Виена.

Од МВР велат дека оние кои ќе влезат од со стара лична карта во Србија, може патувањето да го продолжат со стар пасош кон Хрватска, па преку Словенија, Австрија и други земји.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More