Home » Со нож ранети двајца израелски полицајци во источен Ерусалим, напаѓачот убиен

Со нож ранети двајца израелски полицајци во источен Ерусалим, напаѓачот убиен

by Журнал.мк

Двајца припадници на израелската полиција утрово се ранети во напад со нож во близина на Иродовата порта во стариот Ерусалим, пишува Тајмс оф Израел.

Израелските медиуми јавуваат дека еден од ранетите е во критична состојба, а другиот има полесни повреди. Како што се наведува понатаму, полицајката е во тешка состојба, додека полицаецот е полесно повреден.

Полициските сили го неутрализирале напаѓачот, соопшти полицијата без да прецизира попрецизни детали. Сепак, медиумите објавија дека станува збор за, како што наведоа, 16-годишен терорист од населбата Исавија, кој со месарски нож ја нападнал полицијата.

Според органите на прогонот, напаѓачот со нож избодел двајца гранични полицајци пред полициската станица во Шалем.

Медиумите во Ерусалим наведуваат и дека е уапсено уште едно лице осомничено дека му помагало на напаѓачот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More