Home » Со МО до изборот на нов министер ќе раководи заменик министерот Јајага

Со МО до изборот на нов министер ќе раководи заменик министерот Јајага

by Журнал.мк

Министерството за одбрана денеска информира дека со верификација на пратеничкиот мандат на 28 јуни, на министерката за одбрана Славјанка Петровска и заврши функцијата.

До изборот на нов министер, наведуваат во соопштението, со Министерството за одбрана во полн капацитет ќе раководи заменик министерот Тирон Јајага.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More