Home » Снег во Битола, коловозите чисти

Снег во Битола, коловозите чисти

by Журнал

Утринскиот снег во Битола не се задржува на коловозите во градот и брзо се топи.

Локалниот и регионалниот сообраќај се одвиваат непречено и без застој, а навреме поаѓаат автобусите од меѓуградската автобуска станица на „Транскоп“ во Битола.

Комуналните служби утрово со редовни активности за отстранување на сметот и лисјата по тротоарите и градскиот парк. Екипите на ЈКП „Нискоградба“ подготвени се доколку падне повеќе снег низ улиците во општината.

Новиот снег го очекуваат скијачките центри „Нижо Поле“ и „Копанки“, и љубителите на белите спортови.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More