19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Смарт домашна автоматика – Услов за луксузен живот

Најчитани вести

Многу аспекти дефинираат што е луксузен дом. Без разлика дали станува збор за спектакуларна архитектура, големи соби или прекрасна градина. Во последниве години, дефиницијата за луксузен дом се прошири и сега вклучува смарт автоматизиран дом.

Подобрете ја секоја просторија

Без разлика дали тоа е влезната врата на вашиот дом, вашата дневна соба или просториите за забава, сите овие можат да станат уште полуксузни со „смарт автоматизација“. Влезовите се засилени со фантастична контрола на осветлувањето за да подобар изглед. Дневната соба станува рајско место, каде во вечерните часови може да подесите соодветен светлосен режим и температура.. Просториите за забава се претворија во футуристички простори, со телевизори, звучни системи, па дури и звучници контролирани од вашиот паметен телефон.

Живејте подобро

Вашиот дом е местото што го сакате, и место за споделување на моменти со оние што ви се најважни. Домашната автоматизација е она кое дефинитивно вреди да си го пружите. Домашната автоматика ќе го смени вашиот начин на живот и ќе ви овозможи поквалитетен живот.

Луксузна заштита

Зарем не би било прекрасно да се живее во луксуз и со мир на умот дека вашиот дом е заштитен од криминалци ? Замислете дека имате паметни видеонадзорни камери кои го следат периметарот на вашиот дом, а сето тоа можете да го гледате од вашиот паметен телефон дури и кога не сте дома. Може да го обезбедите ова врвно ниво на заштита со тоа што вашиот постоечки дом ќе го направите паметен дом- smart home.

Осветлување

Се покажало дека паметните сијалички можат да заштедат повеќе од 75% електрична енергија отколку што можат старите традиционални светилки. Ова значи поголема заштеда на енергија за вас, што е одлично кога доаѓаат месечните сметки и трошоци. Во прилог на ова, можете да имате комплетно автоматизиран систем за осветлување и сè што е на допир на копче. Тоа е интелигентно и елегантно истовремено!

Електроника

Паметните уреди се голем фактор во однос на тоа како домашната автоматика може да ви го подобри животот. Оваа технологија ви овозможува да ја следите потрошувачката на енергија на вашите телевизори, фрижидери, мијалникот и фенот и воедно да имате поголема контрола врз резултатите од овие уреди отколку досега. Ова ви заштедува пари и ви го олеснува животот.

Визард Системи ви го нуди вистинското решение за смарт дом, а воедно и сигурен дом, преку полскиот производител на безбедносни аларми SATEL.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com