Home » Слета авионот во кој се наоѓа Љупчо Палевски – Палчо

Слета авионот во кој се наоѓа Љупчо Палевски – Палчо

by Журнал.мк

Авионот на Туркиш Ерлајнс во кој се наоѓа првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо попладнево слета на Меѓународниот аеродром во Скопје.

Тој пристигна со редовен лет на скопскиот аеродром во 19:30 часот и директно ќе биде спроведен во Истражниот затвор Скопје попознат и како Шутка.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More