31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Славен Билиќ замина во Кина

Најчитани вести

Славен Билиќ експресно најде нова работа. Тренерот кој пред три недели, доби отказ во ВБА, кариерата ќе ја продолжи на далечниот Исток.

Поранешниот селектор на Хрватска е именуван во нов тренер на Биџинг Гуан. Тој во овој клуб доаѓа на местото на БруноЖенесио, кој имеше очајни резултати.

Клубот објави дека Билиќ потпишал две годишен договор. Финансиските детали не се познати.

Покрај ВБА, во кариерата Билиќ бил тренер на Вест Хем, Бешикташ, Ал-Итихад, Локомотив Москва, Хајдук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com