Home » СКОПСКИОТ ХАРДКОР БЕНД „ТРЕНДКИЛ“ ГО ПРОМОВИРА НОВИОТ МИНИАЛБУМ СО ЗАЕДНИЧКА СВИРКА СО „СКАЛКРАШ“

СКОПСКИОТ ХАРДКОР БЕНД „ТРЕНДКИЛ“ ГО ПРОМОВИРА НОВИОТ МИНИАЛБУМ СО ЗАЕДНИЧКА СВИРКА СО „СКАЛКРАШ“

by Lina Muslija

Скопскиот хардкор бенд „Трендкил“ вечерва (18 ноември) ќе го промовира својот нов миниалбум со свирка во клубот „Маракана“ во Скопје. На настанот кој почнува во 20:30 часот гостин ќе биде битолската треш метал група „Скалкраш“, која по подолго време доаѓа во Скопје. Влезниците чинат 250 денари.

Ова е прво студиско издание на „Трендкил“ од албумот „Never a Victim Always a Renegade“ од 2020 година. Миниалбумот „Heavy Fucking Metal“ содржи три песни, а групата најави дека на промоцијата ќе го претстави и својот нов басист.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More