8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Скопјенец уапсен поради разбојништво

Најчитани вести

Скопје, 29 декември- На 27.12.2019 околу 17.30 часот во аптека  на бул. „Климент Охридски“ во Скопје бил лишен од слобода М. П. (41) од Скопје при извршување на кривично дело „разбојништво“.

Лицето е предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести