5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Скопјанка починала откако пропаднал лифт со екипата на ИМП што ја носела в болница

Најчитани вести

Скопје, 30 декември- При интервенција на повик на улица „Никола Парапунов“ за укажување на лекарска помош на Л.Т (68) од Скопје, кога екипата на Итната медицинска помош се обидела да ја пренесе во комплексот клиники „Мајка Тереза“, лифтот се заглавил и пропаднал во подрумскиот дел од зградата, a пациентката Л.Т починала.

Ова ноќеска во 00:23 часот во СВР Скопје го пријавил доктор од Итна медицинска помош.

Како што соопшти МВР, на местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com