29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Скопјанец нападнат на влезот на ГТЦ по сообраќајна незгода

Најчитани вести

Скопје, 26 декември– Во СВР Скопје, А.Џ. (42) од Скопје пријавил дека околу 15.30 часот на пешачки премин на влез во ГТЦ на ул. „Филип Втори Македонски“, по претходна расправија за случена сообраќајна незгода, бил физички нападнат од И.С. (31) од Скопје.

Сочинет е записник за константиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com