Home » Скопјанец го нападнал градоначалникот на општина Шуто Оризари, полицијата извршила службен разговор со него

Скопјанец го нападнал градоначалникот на општина Шуто Оризари, полицијата извршила службен разговор со него

by Журнал.мк

Полицијата постапувајќи по претходна пријава вчера извршила службен разговор со З.И.(47) од Скопје.

Како што информира денеска МВР, според пријавата, околу 15.30 часот во просториите на општина Шуто Оризари З.И. агресивно се однесувал и го нападнал К.Д.(49) од Скопје, градоначалник на општината.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More