2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Škoda ја претстави новата Octavia Sportline

Најчитани вести

Škoda ја претстави првата Octavia Sportline.

Octavia Sportline е достапна и како караван, а доби 17-инчни црни фелни, но купувачите може да нарачат и 19-инчни фелни кои се ексклузивни за оваа верзија.

Во внатрешноста има црни декоративни линии, менувач со Sportline лого. Овој модел ќе биде достапен со повеќе погони – бензин, дизел, благ хибрид, plug-in хибрид и плин.

Зависно од изборот на погон, Octavia Sportline ќе биде достапна со погон на сите четири тркала, како и со 6-степен мануелен или 7-степен автоматски менувач.

Важна вест е и воведувањето на 2,0-литарски TSI мотор кој развива 190 коњски сили.

Засега не е позната цената.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com