31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Синот на Туѓман приклучен на респиратор

Најчитани вести

Пратеникот од ХДЗ и син на првиот хрватски претседател Фрањо Туѓман, Мирослав Туѓман е заболен од Ковид-19 и во моментов се лекува во хрватската Клиника за инфективни болести д-р Фран Михаљевиќ.

Според „Вечерњи лист“, Туѓман со денови се борел со последиците од инфекцијата со Ковид-19 и поминал низ фази на подобрување и влошување на болеста.Неговата сегашна состојба дополнително се влошила, па според „Вечерњи лист“, тој е поврзан на апарати за дишење од неделата. Од болницата велат дека неговата состојба во моментов е стабилна.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com