10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Синди Крафорд и нејзиниот сопруг купија луксузна вила! Дури 9,6 милиони долари биле искеширани за рајот во Мајами

Најчитани вести

Познатиот американски пар купи нова вила во Мајами со фантастичен поглед на море

Американската манекенка и една од најпопуларните супермодели од 90-тите години, Синди Крафорд (54) и нејзиниот сопруг и бизнисмен Ранде Гербер (58) купија луксузна вила во Мајами, Флорида за 9,6 милиони долари.

Имено, славниот пар на почетокот на 2021 година купи куќа што е изградена во 1955 година и има 353 м2.

Куќата, која најверојатно ќе биде срушена во иднина со цел да се изгради комплетно нов имот, има 5 спални и 4 бањи.

Во дворот има голем базен лоциран на неколку метри од океанот, како и прекрасен тревник за уживање во природата меѓу палмите. Тие ќе имаат свој удел на плажата и крајбрежјето и ќе уживаат во неверојатниот поглед на отворено море, без никакви визуелни пречки.

Да потсетиме, Синди и Ранде се венчаа во 1998 година и оттогаш се во среќен брак. Заедно имаат две деца – ќерката Каја (19), која тргна по стапките на нејзината мајка и синот Присила (21), кој се занимава со моделинг и беше многу понепослушен од неговата сестра, а неодамна заврши и на одвикнување од дрога.

Погледнете фотографии од луксузната вила во Мајами во галеријата подолу.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести