15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Симеоне не е разочаран по елиминацијата од Купот

Најчитани вести

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, не е премногу разочаран по сензационалната елиминација на неговиот тим од Купот на Кралот. Третолигашот Кареља успеа да го победи лидерот во Ла Лига со 1:0 и да избори пласман во осмина-финалето.

„Ќе ја бараме нашата шанса наредната година, доколку бидеме овде. Фудбалот нуди предизвици, но исто така треба да бидеш отворен за сите можности. Исто така и ние мораме да биде подгоtвени за се она што ќе реши клубот“, рекол Симеоне.

Аргентинецот истакнал дека противникот заслужил да победи и дека нема што да им замери на неговите играчи.

Атлетико веќе неколку сеони нема никаков успех во Купот. Последен пат стигнале до четврт-финалето во сезоната 2017/2018. Минатата сезона Атлетико исто така испадна од третолигаш.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com