Home » Силно невреме ја зафати Хрватска

Силно невреме ја зафати Хрватска

by Журнал.мк

Силно невреме денеска зафати повеќе делови од Хрватска. На социјалните мрежи има видеа од местата кои се под вода. Најлошо беше на островот Крк каде наврна рекордна количина дожд.

Силен дожд и грмежи го зафатија главниот град Загреб, а во областа Кутина падна и град. Граѓаните објавија снимки од град од околината на Вараждин, Новиград, Кутина, Канфанар и Бузет во Истра, Пожега, Вировитица. Нестабилно со дожд ќе биде попладне и во Македонија.

Centar Zagreba upravo… Kako je kod vas?Video: Nikola Nikšić

Posted by Neverin on Friday, May 31, 2024

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More