Home » Силен земјотрес утрово го потресе Сараево

Силен земјотрес утрово го потресе Сараево

by Журнал

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја потресе Босна и Херцеговина.

Потресот бил почувствуван околу 8.20 часот, а веста ја соопшти и ЕМСЦ.

Според првичните информации, епицентарот на земјотресот бил на десетина километри северно од Сараево и со длабочина од шест километри.

Засега нема информации за материјална штета предизвикана од земјотресот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More