Home » Силен земјотрес го погоди островот Закинтос

Силен земјотрес го погоди островот Закинтос

by Журнал.мк

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Закинтос.

На веб-страницата на Службата за вонредни ситуации (EMSC) се наведува дека земјотресот се случил во 12.12 часот по локално време и дека епицентарот бил во морето, на 21 километар југозападно од Закинтос на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More