Home » Силен земјотрес ги погоди Филипините, издадено предупредување за цунами

Силен земјотрес ги погоди Филипините, издадено предупредување за цунами

by Журнал.мк

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала ги погоди Филипините.

Како што информираат од EMSC, издадено е и предупредување за цунами. Земјотресот се случил во регионот Минданао, соопшти германскиот центар за геолошки истражувања.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, јавува Ројтерс.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More