Home » Силен земјотрес ја стресе Јапонија

Силен земјотрес ја стресе Јапонија

by Журнал.мк

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди островот Шикоку во Јапонија.

Земјотресот е регистриран на 24 километри од Уваџима на длабочина од 41 километар, пренесува EMSC.

Нема предупредувања за опасност од цунами поради земјотрес, а засега нема информации за жртви или материјална штета.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More